SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 15763137
nr 1576 3137
Matskedar
8 st, silver, Franska Liljan, 1800-tal. Längd: 20,5-22, vikt: 425g ca
Utrop:
1.800 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 6 november 2023
kl 20:17:33
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver